ویزای استارتاپ کانادا با موسسه مهاجرتی حلوی + فناوری


در این میان کشورهای مهاجرپذیری مانند کانادا، در کنار سایر برنامه‌های مهاجرتی که از پیش به اجرا درآورده بودند، برنامه ویژه‌ای برای جذب افراد خلاق و صاحب ایده جهت تقویت فضای استارتاپی کانادا به اجرا درآورده‌اند. از مزیت‌های اصلی این روش مهاجرتی نسبت به سایر روش‌ها می‌توان به سرعت بیشتر رسیدگی به پرونده‌ها، سطح زبان مورد نیاز پایین‌تر و قطعی شدن اقامت دائم فرد متقاضی پیش از ورود به کانادا، اشاره نمود.

البته این برنامه مهاجرتی چند سال است که توسط دولت کانادا اجرا می‌شود . وکلا و شرکت‌های مهاجرتی ایرانی نیز در زمینه ویزای استارتاپ کانادا فعالیت می‌کنند و پرونده‌های موفق زیادی در کارنامه‌شان دارند.

یکی از این شرکت‌ها مؤسسه مهاجرتی حلوی است که با بیش از 12 سال سابقه فعالیت در زمینه مهاجرت به کانادا در کنار سایر روش‌های مهاجرتی، به‌صورت تخصصی روی روش مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ کار می‌کند و تاکنون پرونده‌های زیادی را با موفقیت به سرانجام رسانده است.

در پایان این مطلب توضیحات بیشتری در مورد مؤسسه حلوی ارائه خواهیم کرد اما، در ابتدا به معرفی “برنامه مهاجرتی استارتاپ کانادا” از زبان مشاوران این مؤسسه می‌پردازیم.

تعریف استارتاپ

تاکنون تعاریف متفاوتی از استارتاپ ارائه شده که از آن جمله می‌توان به تعریف دیکشنری آکسفورد اشاره کرد که استارتاپ را “شرکتی که تازه شروع به کار کرده” معنی کرده اما، معمولا عبارت استارتاپ برای شرکت‌های نوپا که براساس فناوری پایه‌ریزی شده‌اند و خدمات یا محصولات جدیدی ارائه می‌دهند، استفاده می‌شود.

در نتیجه به شرکت تازه تاسیسی که بر اساس ایده نو ایجاد نشده و چیز جدیدی ارائه نمی‌کند، استارتاپ گفته نمی‌شود.

halavi-3

مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ کانادا

راه‌اندازی یک استارتاپ مراحل گوناگونی دارد اما، برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ شما احتیاج به یک بیزینس پلن دارید که سرمایه‌گذاران را ترغیب به سرمایه‌گذاری روی ایده شما کند و البته این کار آسانی نیست.

اگر با خواندن پاراگراف بالا نگران شده‌اید و به این می‌اندیشید که پس این روش مهاجرتی برای من مناسب نیست، سخت در اشتباه هستید زیرا شما در هیچکدام از مراحل و از جمله این مرحله تنها نیستید و شرکت‌های مهاجرتی مانند مؤسسه مهاجرتی حلوی که تجربه کافی در این زمینه دارند می‌تواند شما را در تهیه بیزینس پلن مناسب یاری دهند.

شرایط مهاجرت از طریق استارتاپ کانادا

شما جهت اقدام برای مهاجرت از طریق برنامه استارتاپ کانادا باید یک سری شرایط اولیه داشته باشید که عبارت‌اند از:

  • سطح زبان انگلیسی در حد نمره آیلتس 5
  • داشتن توانایی مالی برای یک سال زندگی در کانادا

فرایند مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ

در ابتدا شما ایده تجاری خود را به‌صورت یک بیزینس پلن استاندارد به شرکت‌های سرمایه‌گذار مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا ارائه می‌کنید و این شرکت‌ها پس از بررسی ایده شما و در صورتی که حاضر به سرمایه‌گذاری روی آن باشند یک نامه تاییدیه برای شما ارسال می‌کنند به نام Letter Of Support و یک نامه هم برای اداره مهاجرت کانادا ارسال می‌کنند و این موضوع را اعلام می‌کنند.

در این مرحله شما با داشتن Letter Of Support یا همان نامه تاییدیه شرکت سرمایه‌گذار می‌توانید از اداره مهاجرت کانادا درخواست اقامت دائم کنید و در نهایت کارت اقامت کانادا را دریافت کنید.

شرکت‌های سرمایه‌گذار مورد تأیید اداره مهاجرت

شرکت‌های سرمایه‌گذار مورد تأیید اداره مهاجرت که در بالا به آن‌ها اشاره شد به سه دسته تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از:

  • انکیوباتورها
  • انجل کمپانی‌ها
  • ونچرکپیتال‌ها

در ادامه مطلب به معرفی هر کدام از این دسته ‌شرکت‌ها خواهیم پرداخت.

معرفی انکیوباتورها

انکیوباتورها در حقیقت مراکز رشد کسب و کارها هستند و به منظور رشد و توسعه استارتاپ‌ها خدماتی را ارائه می‌کنند.

این دسته از شرکت‌ها علاوه بر سرمایه‌گذاری روی استارتاپ‌ها، کار اصلاح بیزینس پلن‌ها در جهت افزایش احتمال موفقیت آن‌ها، یافتن نیروی انسانی متخصص مورد نیاز یک استارتاپ، در اختیار گذاشتن فضای اداری برای شروع کار و … را نیز انجام می‌دهند.

در فرایند استارتاپ کانادا اگر انکیوباتورها فقط به اداره مهاجرت کانادا اعلام کنند که ایده شما را تأیید می‌کنند کفایت می‌کند اما، دو دسته دیگر که در ادامه معرفی خواهیم کرد علاوه بر اینکه باید ایده شما را تأیید کنند باید حتما مبلغی را هم روی ایده شما سرمایه‌گذاری کنند.

معرفی انجل کمپانی‌ها

شرکت‌های این دسته متشکل از سرمایه‌گذارانی است که خودشان کآرآفرین هستند و با اکوسیستم استارتاپی کانادا کاملا آشنایی دارند. این افراد با سرمایه شخصی خود اقدام به سرمایه‌گذاری روی استارتاپ‌ها می‌کنند و به همین جهت انتظار سود مناسب دارند و به‌دنبال ایده‌های با احتمال بازدهی بالا می‌گردند.

انجل کمپانی‌ها در فرایند مهاجرت از طریق برنامه استارتاپ کانادا علاوه بر اعلام تأیید بیزینس پلن شما به اداره مهاجرت، باید حداقل مبلغ 75 هزار دلار کانادا روی ایده شما سرمایه‌گذاری کنند.

معرفی ونچرکپیتال‌ها

در این دسته شرکت‌هایی قرار دارند که پول دیگران را روی استارتاپ‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند. برای جلب نظر ونچر کپیتال‌ها شما باید قبلا کسب‌و‌کار مشابهی را مدیریت کرده باشید و باید تیم مدیریتی مطمئنی را برای اداره استارتاپ‌تان معرفی کنید.

داشتن ایده برای توسعه کسب‌و‌کار مورد نظر نیز به متقاعد کردن ونچرکپیتال‌ها برای سرمایه‌گذاری روی ایده‌تان کمک می‌کند.

ونچرکپیتال‌ها در فرایند مهاجرت از طریق برنامه استارتاپ کانادا علاوه بر اعلام تأیید بیزینس پلن به اداره مهاجرت، باید حداقل 200 هزار دلار کانادا روی استارتاپ شما سرمایه‌گذاری کنند.

تا اینجا با دسته‌بندی شرکت‌های تأیید کننده بیزینس پلن استارتاپ آشنا شدید اما، به این موضوع توجه داشته باشید که فقط شرکت‌های مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا اجازه تأیید بیزینس پلن‌ها جهت فرایند ویزای استارتاپ را دارند و تأیید سایر شرکت‌های کانادایی به هیچ وجه مورد قبول اداره مهاجرت کشور کانادا نیست.

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفتیم، پس از اینکه یکی از این شرکت‌ها بیزینس پلن شما را تأیید کرد نامه‌ای جهت اطلاع به اداره مهاجرت ارسال می‌کند و همچنین یک نامه Letter Of Support هم برای شما ارسال می‌کند که بر اساس آن شما می‌توانید درخواست اقامت دائم کنید.

شما درخواست خود را از طریق فرم‌ها و مدارکی که در درجه اول سطح زبان شما و همچنین تمکن مالی‌تان و سوابق کاری مرتبط با استارتاپ مورد نظر را نشان دهد به اداره مهاجرت اعلام می‌کنید.

اداره مهاجرت کانادا پس از بررسی مدارک شما برایتان ویزا صادر می‌کند و پس از ورود به این کشور می‌توانید کارت اقامت این کشور را دریافت کنید.

تا اینجا شما با روند کلی مهاجرت از طریق برنامه استارتاپ کانادا و اخذ اقامت دائم آن کشور آشنا شدید. البته این برنامه مهاجرتی تنها راه اخذ اقامت کانادا نیست اما، به جرات می‌توان گفت برنامه مهاجرتی استارتاپ یکی از سریع‌ترین و کم ریسک‌ترین روش‌هاست و گرفتن اقامت دائم، مهم‌ترین قدم برای رسیدن به پاسپورت کانادا و استفاده از مزایای پاسپورت کانادا است.

halavi-2

مؤسسه مهاجرتی حلوی

این مؤسسه در طول بیش از دوازده سال فعالیتش تنها، روی روش‌های مهاجرت به کانادا متمرکز بوده و از حدود سه سال گذشته تا امروز در کنار سایر روش‌های مهاجرتی، به‌صورت تخصصی در زمینه اخذ اقامت دائم کانادا از طریق استارتاپ، فعالیت می‌کند و امروزه یکی از شرکت‌های مهاجرتی شناخته شده در این زمینه است.

سایر خدمات این مؤسسه عبارت‌اند از:

  • اقامت موقت کانادا
  • اقامت دائم کانادا از طریق پیشنهاد شغلی
  • اقامت دائم کانادا از طریق کارآفرینی و سرمایه‌گذاری
  • اخذ شهروندی کانادا
  • اسپانسرشیپی همسر و اعضای خانواده

دفتر تهران این مؤسسه سال‌ها است به‌عنوان زیر مجموعه دفتر اصلی شرکت که در ونکوور کانادا فعال است، پاسخگوی متقاضیان بوده و برخی موسسات در شهرستان‌ها نیز، در حال همکاری با این مؤسسه هستند.

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه مهاجرتی استارتاپ کانادا، عبارت “حلوی استارتاپ” را در گوگل جست‌وجو کنید تا به صفحه مربوطه در سایت این مؤسسه هدایت شوید. همچنین برای کسب اطلاعات در مورد سایر خدمات این مؤسسه و کسب اطلاع از سایر روش‌های مهاجرتی کانادا می‌توانید به آدرس halavi.ca مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید از طریق شماره 91300022-021 با مشاوران این مؤسسه در تماس باشید و پرسش‌هایتان را مطرح کنید.

ویزای استارتاپ کانادا با موسسه مهاجرتی حلوی + فناوری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *